Cięcie strumieniem wody to jedna  z popularnych metod, jeśli chodzi o obróbkę metali. Obróbka metali powinna być wykonana w sposób estetyczny, nie wymagający dalszych obróbek. Ważne jest zachowaniem kształtu, który docelowo chcemy uzyskać. Co warto wiedzieć o metodach obróbki metali. Czy tylko metale można poddawać tym technikom?

Cięcie wodą – na czym polega ten proces?

Cięcie strumieniem wody, to inaczej cięcie wodą. Jest to jeden z popularniejszych sposobów, jeśli chodzi o obróbkę metali. Wykonuje się go urządzeniem, które zwane jest WaterJet. Strumień wody, który przepływa pod wysokim ciśnieniem powoduje rozdzielenie materiału. Obróbka ta jest pożądaną formą cięcie przez przedsiębiorców, ze względu na efekty, jakie uzyskuje się. Dzięki temu, że obróbka ta nie wymaga działań przy wykorzystaniu wysokiej temperatury, to krawędzie pozostają w bardzo dobrym stanie, nie wymagają dalszej obróbki. Również metoda ta nie wytwarza zbyt wielkiej ilości pyłów i odpadów.

Inne metody obróbki metali

Cięcie wodą to nie jedyna metoda obróbki metali. Jest ich znacznie więcej. Jednak do tych bardziej znanych zaliczamy również frezowanie i toczenie, często z wykorzystaniem maszyn CNC. Frezowaniu podaje się materiały o płaskiej powierzchni, natomiast toczeniu materiały w kształcie brył obrotowych. Wykorzystanie maszyn CNC jest gwarancją na zrealizowanie zlecenia, w 100% zgodnego z wymaganiami klienta. Sterowana numerycznie maszyna, dokładnie wykonuje działania i odwzorowuje pracę, które są w 100% zgodne z projektem.

Cięcie strumieniem wody

Inne materiały, które poddaje się obróbce

Nie tylko metale poddaje się znanym metodom obróbki metali. Do innych materiałów, które obrabiać można metodą cięcia wodą, frezowania czy toczenia zaliczamy: tworzywa sztuczne, plastik, szkło, drewno i wiele, wiele innych. To, czy nasze zlecenie zostanie zrealizowane oraz w jaki sposób, zależy od właściciela lub pracownika. Wybierając firmę, z której usług skorzystamy, warto zapoznać się z opiniami innych klientów.