Masz problemy z cellulitem? Marzysz o relaksie w ciepłej wodzie? A może pragniesz masażu? Odpowiedzią na twoje potrzeby jest własne jacuzzi. Jacuzzi – zarówno domowe, jak i ogrodowe – przyniesie wiele korzyści dla ciebie i twoich bliskich. Więcej informacji w artykule, zapraszamy.

Jacuzzi na tarasie, ogrodzie – Dlaczego warto je mieć?

W pandemię nauczyliśmy się bardziej zważać na higienę. Publiczne pływalnie i strefy spa z jacuzzi i saunami pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o czystość i higienę. Korzystają z nich setki osób dziennie, których najczęściej nie znamy. Dlatego nie możemy skontrolować kto przed nami korzystał z danej wanny spa czy tez sauny. To jedna z przyczyn, dla których warto mieć własne jacuzzi ogrodowe. Ponadto, jacuzzi w ogrodzie to świetna atrakcja, z której chętnie korzystać będziesz z rodziną, przyjaciółmi czy ukochaną drugą połówką. Najlepszy efekt będzie od jesieni do wiosny, choć i latem, gdy robi się późno i ciemno bywa naprawdę chłodno. Wtedy posiedzenie w gorącej wodzie z hydromasażem, z lampką wina i ulubionymi przekąskami jest niezapomnianym doświadczeniem.

jacuzzi ogrodowe

Przyjemna forma dbania o zdrowie

Korzystanie z jacuzzi daje pozytywne efekty zdrowotne. Już po jednej kąpieli dostrzeżemy niektóre z nich, ale wystarczą na krótko. Hydromasaż da najlepsze efekty, gdy będzie stosowany regularnie. Potrzebujesz relaksu? Pragniesz niejako zresetować umysł? To nic dziwnego. A każde 10 minut kąpieli w wannie spa oznacza redukcję stresu i produkcję endorfin szczęścia. Oprócz tego dotlenia nasz organizm, pomaga w rewitalizacji skóry. Jest także skuteczne w walce z cellulitem i obrzękami. Lekarze polecają kąpiel w wannie z hydromasażem osobom po kontuzjach. Tak naprawdę tych korzyści można by wymienić jeszcze wiele.

Kto nie powinien korzystać z jacuzzi? Z wanny z hydromasażem nie powinny korzystać osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, choroby i stany zapalne skóry, choroby przewlekłe, infekcje dróg moczowych, niektóre choroby układu krążenia, niską krzepliwość krwi lub z otwartymi ranami, a także kobiety w trakcie menstruacji. Uważać powinny również kobiety w ciąży.