W Internecie dostępne są różne mieszkania na sprzedaż Żnin. Czy warto przeglądać te oferty? Żnin to stare miasto, ale wciąż się rozwija. W tym artykule wspomnimy trochę o historii Żnina. Powiemy też, dlaczego warto tu zamieszkać. Zapraszamy do lektury.

Żnin i jego historia  

Żnin aktualnie jest miastem powiatowym. Ale jaką historię ma owe miasto? Od kiedy istnieje? Najstarsze ślady osadnictwa w tym rejonie pochodzą sprzed 10 tysięcy lat. Liczne znaleziska archeologiczne świadczą o kontaktach Żnina ze światem antycznym. Były one możliwe szczególnie dzięki drodze bursztynowej biegnącej od Adriatyku przez Śląsk i Kalisz do Bałtyku. Najstarsza wzmianka o Żninie jako mieście pochodzi z 1284. Niestety w  lipcu 1331 r. do miasta wtargnął oddział zakonu krzyżackiego. Wraz z dworem arcybiskupim zostało doszczętnie spalone i złupione. Od początku XVII wieku datuje się upadek miasta. W czasie potopu szwedzkiego zniszczeniu uległy częściowo mury obronne fosy, brama, wiatrak, cegielnia, łaźnia miejska. Kolejne spustoszenia spowodowały pożary w 1678, 1692 i 1700 r. Miasto odżyło w pierwszej połowie XIX wieku. Brukowano drogi, kwitł handel i rzemiosło. Stawiano tez nowe budynki. Nazwa miasta „Żnin” pochodzi od staropolskiego słowa „żnieja” (żniwa, żniwiarz). Nazwa miała wskazywać na rolniczy charakter terenu.

mieszkania na sprzedaż Żnin

Mieszkania na sprzedaż Żnin – Czy warto się tu osiedlić?

Aktualnie Żnin jest prężnie działającym i rozwijającym się miastem. Zachęca jeziorem, przy którym jest mini molo, licznymi marketami, dobrą komunikacją autobusową z innymi miastami, a także okazjonalnie uruchamiana kolejką wąskotorową. Są tu restauracje, kawiarnie, bary, pizzerie. Jest tu kilka szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Młodzież może się tu kształcić  w kierunku Technik Architektury Krajobrazu, Technik Informatyk, budownictwa, logistyk i wiele innych. Słyszałeś o popularnym hotelu Cukrownia Żnin? Był tu nawet kręcony odcinek do serialu Top Model. Są tu liczne mieszkania na sprzedaż Żnin w przystępnych cenach. Buduje się także nowe osiedle Żnin, na którym każdy znajdzie apartament dla siebie.