Każdego dnia czujesz się zmęczony zarówno psychicznie jak i fizycznie? Pragniesz odpocząć od wszystkich zadań, problemów i zmartwień? Tak czuje się niestety wiele osób. Gdzie znaleźć ukojenie? Jak się odprężyć w tym niespokojnym świecie? Jednym ze sposobów na skuteczny, a przy tym dobry dla zdrowia fizycznego relaks jest kąpiel w jacuzzi.

Jacuzzi – Jak wpływa na nasze zdrowie psychiczne?

Wydawać by się mogło, że kąpiel w jakiejś wannie z hydromasażem nie może mieć wpływu na nasze zdrowie psychiczne. Jednak prawda jest inna. Już dziesięć minut kąpieli w jacuzzi obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. Podczas takiej kąpieli zapominamy o problemach. Szum wody, dotyk masażerów wodnych, i chwila ciszy – to coś, czego potrzebuje każdy. W trakcie takiego hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które wywołują u nas dobre samopoczucie. Oprócz tego tłumią odczuwanie bólu. Jak widać, warto kąpać się w jacuzzi. Według prowadzonych badań, gdyby każdy robił to regularnie, prawdopodobnie zmniejszyłby się procent osób zapadających na depresję. Ale to nie wszystkie pozytywne efekty. Powiedzmy teraz o zdrowiu fizycznym.

jacuzzi ogrodowe

Jak wanna z hydromasażem wpływa na zdrowie fizyczne?

Wiele osób – zarówno kobiet jak i mężczyzn – decyduje się na zabiegi i kuracje odmładzające. Oczywiście nowoczesne metody są skuteczne, jednak warto pamiętać o tych klasycznych. Możemy z nich korzystać częściej i za mniejsze pieniądze. Kąpiel w wannie z hydromasażem ujędrnia naszą skórę. Pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. Walczysz z cellulitem lub obrzękami nóg? Lekarze zalecają takim osobom kąpiele w jacuzzi. Co więcej ta przyjemność zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii), a nawet głowy. Będąc w jacuzzi oczyszczamy się z toksyn ponieważ wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi.

Jeśli potrzebujesz relaksu, a przy tym walczysz z efektami jakiejś kontuzji, cierpisz na ból pleców lub inne wymienione wyżej dolegliwości nie zwlekaj. Pojedź do najbliższego Aqua Parku bądź zainwestuj w jacuzzi ogrodowe.